Govardhana Puja we Wrocławiu

czytane: 1420 data: 2006-10-31
autor: bhn. Anna i bhn. Roma
Wersja do druku
Obchody Govardhana Pujy miały miejsce w świątyni wrocławskiej w poniedziałek 23 października 2006 roku . Program planowany był na godzinę 17.00 (niestety nie obyło się bez małego poślizgu). Wszystko rozpoczęło się wspaniałym bhajanem, można było pogrążyć się w cudownych dźwiękach maha - mantry Hare Kryszna. Wielu bhaktów przybyło dopiero na abishek.

Podczas abisheku Visvarupa prabhu i Haricaran prabhu kapali swoje ukochane Govardhana Sila. Następnie Rupa Goswami prabhu dał wykład. Głównym wątkiem wykładu, wypływającym z samej Govardhana lila było to, że Kryszna chroni swoich bhaktow, niszczy ich dumę i chce by bhaktowie wielbili Jego a nie półbogów.

W pewnym momencie nadeszła chwila emocji i na sale pełną bhaktow wniesiono Wzgórze Govardhana., przygotowane przez mataji Rome. Wzgórze był bardzo piękne, porośnięte brokułowymi krzaczkami i miało kształt pawia. Bhaktowie ofiarowali wzgórzu Govardhana arati i zaczęli je okrążać. Były na nim słodkie Radha Kund, Syama Kund i Manasa Ganga. Kolejną częścią programu był kirtan. Bhaktowie chwalili Pana Damodara. i zaśpiewali Gaura arati dla Bóstw. Tańcząc dla Nich pięknie w kirtanie. Najliczniejszym punktem programu była uczta, którą zgotował Karanam prabhu. Bhaktowie modlili się o łaskę Pana Giriraja i ochoczo przyjmowali wcześniej ofiarowane mu potrawy. Maha brokułowe drzewka z Wzgórza Govardhan przyjęliśmynastępnego ranka ...

bhn. Anna i bhn. Roma

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł
foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1