Międzynarodowe Targi Chleba w Jaworze

czytane: 1495 data: 2006-08-29
autor: Madhava Bhagavan das
Wersja do druku
W dniach 25-27 sierpnia w Jaworze odbyły się Międzynarodowe Targi Chleba. Przybyło wielu wystawców, by prezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie piekarnictwa. Przy okazji targów wokół całego jaworskiego rynku rozstawione zostały stragany z różnymi artykułami, nie tylko spożywczymi, czyli jednym słowem jarmark z kramarzami. Dzięki uprzejmości organizatorów bhaktowie również mieli swoje stoisko z wegetariańskim jedzeniem. Jaworscy bhaktowie przygotowali bigos w ilości ok. sześćdziesięciu litrów, całą skrzynkę czipsów i papadamy, które przywiózł bhakta Darek z Polkowic. Prasadam było wydawane przez dwa dni, w sobotę i niedzielę.

Dystrybucja prasadam rozpoczęła się w sobotę ok. godziny 15.00 i trwała do późnych godzin wieczornych, do około 23.00. Główną potrawą przeznaczoną do dystrybucji miał być bigos, którego bhaktowie naważyli wielki gar, jednak Kryszna miał inny plan. Rewelacją imprezy okazały się papadamy, czyli pieczywko indyjskie o bardzo oryginalnym smaku, wysmażane na bieżąco. Stoisko początkowo obsługiwało 4 osoby: bh. Janusz (Polkowice), bh. Darek (Polkowice), Baladewa Prabhu (Jawor) i Madhawa Bhagawan Prabhu (Jawor). Zainteresowanie stoiskiem, a raczej egzotycznym pieczywkiem, zaskoczyło wszystkich bhaktów. Gdy tylko bhaktowie odpalili olej i usmażyli pierwsze papadamy, nie było ani chwili przerwy, ludzie dosłownie okupowali namiot z prasadam. Papadamki sprzedawane było po 50 groszy, a bigosik z czipsami po 4 zł. Zainteresowanie papadamami było ogromne, że bhaktowie nie nadążali smażyć. Ludzie stali w długich kolejkach, żeby spróbować to egzotyczne pieczywko. W pewnym momencie zainteresowanie było tak wielkie, że potrzebne były dodatkowe osoby do pomocy. Z odsieczą nadciągnęły Iczcza Radhika dd, Madana Mohana Mohini dd i bhn. Lila. Wszystkie papadamy sprzedały się w ciągu dwóch godzin, a było ich naprawdę sporo. Kolejka znikła, gdy skończyło się pieczywko. Bigos z czipsami nie sprzedawał się tak dobrze, ale udało się wszystko sprzedać, po obniżce z 4 na 2 złote. Około 23.00 zostało jeszcze trochę bigosu, więc bhaktowie zrobili food for life i rozdali wszystko, co zostało.
Drugi dzień dystrybucji, czyli niedziela, wyglądał podobnie. Znowu tłumy przy stoisku. Nie było już bigosu tylko same papadamy i obsada przy stoisku trochę w zmniejszonym składzie- Iczcza Radhika dd, Madana Mohana Mohini dd, Baladewa das i Madhawa Bhagawan das. W godzinach popołudniowych zjawili się jeszcze bhn. Lila, bhn. Agnieszka i bh. Roro. W niedzielę dystrybucja rozpoczęła się o godz.12.00 i trwała do 19.00. Siedem godzin smażenia papadamów na naprawdę wysokich obrotach. Wydane zostało dwa razy więcej prasadam niż w sobotę. Z tego, co udało się obliczyć, w dwa dni dystrybucji wydano ok. 2500- 3000 porcji prasadam.

Śri Śri Gaura – Nitay Ki? Dżaja!
Śrila Prabhupada Ki? Dżaja!

Zobacz Galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 2