Program otwaty w Jaworze - 05.05.2006r.

czytane: 1150 data: 2006-10-24
autor: Madhava Bhagavan das
Wersja do druku
5 maja w Jaworze odbył się program otwarty, na którym gościem specjalnym był Śrila Prahladananda Swami.

Program rozpoczął się o godzinie 17.00 bhadżanem, który prowadził Gauranga Awatar das. Po trwającym ok. pół godziny bhadżanie, wykład z Bhagawad-Gity wygłosił Śrila Prahladanada Swami. Maharadźa opowiadał o podstawach życia duchowego. Na zakończenie wykładu padło kilka interesujących pytań, na które Swami odpowiedział z wielką szczegółowością i nutką humoru. Gdy już część filozoficzna dobiegła końca, przyszedł czas na quiz z nagrodami. Wszyscy, którzy słuchali uważnie wykładu, mogli wygrać ciekawe nagrody( książki kucharskie, płyt z muzyką i wielu innych ciekawych rzeczy). Nagród było 10 kompletów, a chętnych, walczących o nagrody, było co najmniej trzy razy tyle. Najbystrzejszym się udało.

Następny punkt programu, czyli kirtan, odbywał się w radosnej atmosferze. Niewielu gości dołączyło do tak zwanego radosnego tańca bengalskiego, ale z wielką przyjemnością przyglądali się tańczącym osobom, konsumując przepyszne prasadam, ugotowane przez bhaktów z Jawora i nieoceniony wałbrzyski bar „GOVINDA”. Prasadam było tyle, że wszyscy mogli się najeść do syta i jeszcze zabrać ze sobą do domu.

Frekwencja na programie była tak zaskakująco duża, że zabrakło miejsc siedzących. Niektórzy mówili, że było nawet 150-200 osób. Program w Jaworze odznaczył się jedną z najwyższych frekwencji, mimo że nie było harinamu. Gdy program zbliżał się do końca (ponieważ czas wynajęcia sali był ograniczony), wiele osób czuło się tak swobodnie, że trudno było się im rozstać z atmosferą jaką zastali. Wielkie podziękowania należą się wszystkim bhaktom z Jawora, Czarnowa, Wałbrzycha, Polkowic i Legnicy za organizację tego programu. Ogromne słowa podziękowania należą się także bhakcie Darkowi z Polkowic, który w całości sfinansował to przedsięwzięcie dla przyjemności wszystkich zgromadzonych. Należy dodać, że nie jest to pierwsza tego typu impreza finansowana przez tego niezwykłego wajsznawę. Co najmniej raz w miesiącu w różnych miastach Dolnego Śląska odbywają się podobne spotkania ze starożytną kulturą Indii.

Zobacz Galerie

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2021
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 2