Program otwarty Złotoryja – 20.01.2006r.

czytane: 1296 data: 2006-01-20
autor: Madhava Bhagavan das
Wersja do druku
Złotoryja, mała miejscowości na Dolnym Śląsku, 20 stycznia, na zewnątrz ok. –15 stopni, tuż pod Domem Kultury w Złotoryi widać kolorowo ubraną garstkę ludzi, są to wielbiciele z Hare Kryszna. Około 14tej, słychać pierwsze nieśmiałe dźwięki karatali. Mija kilka minut i wielobarwny korowód rusza w stronę miasta, rozpoczyna się Sankirtana Jagja. Początkowo większość bhaktów dość nieśmiało śpiewa słowa maha-mantry, ale po niedługim czasie atmosfera zaczyna robić się magiczna. Na twarzach bhaktów widać podekscytowanie, wszyscy śpiewają i radość ta udziela się przechodniom, którzy odwzajemniają uśmiechy, machają, przystają na chwile, itd. Dawno już na ulicach Dolnego Śląska nie było widać śpiewających bhaktów z Hare Kryszna, to chyba pierwszy harinam w Złotoryi. Harinam prowadzi Gauranga Awatar das i traw on ponad dwie godziny. Po obejściu całego miasta wesoły korowód wraca pod Dom Kultury, to tutaj za około 30 minut ma odbyć się spotkanie z kulturą starożytnych Indii.

Sala jest już przygotowana, zaczyna się bhadżan, czyli muzykowanie z wykorzystaniem oryginalnych indyjskich instrumentów. Powoli zaczynają się schodzić zaproszeni goście. Mija niecała godzina i sala jest prawie pełna. Bhadżan powolutku cichnie i nadchodzi czas na wykład z filozofii dotyczącej kultury starożytnych Indii. Wykład prowadzi Trisama das. Poruszane są kwestie etyczne, kulturowe, padają takie pojęcia jak reinkarnacja, karma itd. Zgromadzeni goście wyglądają na zaciekawianych tym, co mówi Trisama das. Po wykładzie pada kilka pytań i nawiązuje się ciekawa dyskusja. Gdy już większość wątpliwości zostaje rozwiana, nadchodzi czas na niespodziankę dla wszystkich, którzy słuchali uważnie wykładu. Jest to quiz z nagrodami. Nagrody nie byle jakie- książki kucharskie, słodycze, płyty z muzyką itd. Następny punkt programu to kirtan, czyli medytacja w ruchu. Do tego punktu programu przyłączyło się wielu gości, co sprawiło, że był on bardzo atrakcyjny dla wszystkich. Po kirtanie nadszedł czas na poczęstunek wegetariański. Poczęstunek okazał się całkiem dużą ucztą, były warzywa, słodycze, pieczywo. Naprawdę można było się najeść do syta.

Głównym inspiratorem programu w Złotoryi była Abhedja Matadźi. Większość kosztów tego przedsięwzięcia pokrył bh. Darek z Polkowic. Pyszne potrawy wegetariańskie ugotowali bhaktowie ze Złotoryi, Jawora i Wałbrzycha. Nieoceniony był też wkład w tą imprezę bhaktów z Czarnowa. To, co dało się zauważyć podczas tego programu, to ogromna chęć współpracy pomiędzy bhaktami. Nie było żadnych napięć, wszyscy mieli jeden cel, dać ludziom świadomość Kryszny, tak bardzo wartościowy dar. Myślę, że podczas programu w Złotoryi stworzyło się zarzewie czegoś naprawdę wartościowego, spontanicznego, entuzjastycznego i dającego nadzieję, że misja Śrila Prabhupada będzie rozwijać się jeszcze prężniej. Do zobaczenia na następnym programie, tym razem w Polkowicach.

Zobacz Galerie

Skomentuj artykuł

foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2021
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1